Лежачий полицейский без вреда для подвески

Опубликовано: 23 марта, 2017  /   В категории Новости и статьи

Примітно, що далеко не всі водії, незалежно від стажу водіння, вміють правильно переїжджати «лежачих поліцейських». Вважається, що вчити водія робити це грамотно повинен інструктор автошколи, однак на практиці інструктори далеко не завжди приділяють даному елементу водіння досить уваги.

«Лежачим поліцейським» називають штучну нерівність на проїжджій частині, яка встановлюється з метою обмеження швидкості руху автомобілів, іншими словами, це елемент примусового зниження швидкості.

«Поліцейський», безумовно, річ корисна, особливо поблизу від дитячих і навчальних закладів, пішохідних переходів і в інших місцях, де потрібно призупинити розігнане авто. Однак автомобілю «поліцейський» може завдати шкоди.

В принципі, нічого поганого з машиною не повинно статися, навіть якщо не знати всіх премудростей переїзду «поліцейського», але це в разі, якщо «елемент гальмування» зроблений за сучасними технологіями, з гуми чи з пластику. Однак не рідко можна зустріти «поліцейські», споруджені з асфальту або інших, не призначених для цього матеріалів. Тоді після такого переїзду доведеться міняти рух в бік СТО.

Яких тільки порад щодо подолання «поліцейських» не дають автомобілісти на форумах. Найпоширеніший з них – на низькій швидкості переїжджати «поліцейський» під кутом, по черзі наїжджаючи на нього колесами. Це відмінний спосіб уникнути проблем з підвіскою, також і в разі перетину рейок і інших перешкод.

Однак в потоці машин може просто не бути можливості вивернути кермо навіть на градус. Доведеться перетинати «поліцейський» двома колесами відразу. На думку фахівців, найоптимальнішим способом в такому випадку є наступні кроки:

1. Знизити швидкість за кілька метрів перед переїздом
2. Безпосередньо перед заїздом на «поліцейський» різко натиснути педаль газу (розвантажуємо передню підвіску)
3. Переїхавши «поліцейський» передніми колесами натиснути педаль гальма (розвантажуємо задню підвіску)

Таким чином, даний спосіб дозволить долати «лежачого поліцейського» легко і без пошкоджень. Лякатися виникнувших при такому способі звуків не слід: експерти запевняють, що для автомобіля це безпечно.

Пояснюється вибір саме такого способу просто. Справа в тому, що при гальмуванні інерція автомобіля переходить в «ніс», при цьому передня підвіска стискається – вона вже не в змозі дати потрібного ефекту. До того ж при такому розкладі підвіска швидко зношується. Щоб уникнути цих наслідків, в процесі переїзду «поліцейського» потрібно «газануть», таким чином піднявши передок машини.

Варто врахувати, якщо ви вчасно не помітили «поліцейського, потрібно різко пригальмувати прямо перед ним, а потім різко відпустити гальмо, тоді амортизатори піднімуть колеса над нерівністю.

В принципі, так потрібно діяти у всіх випадках виникнення несподіваних перешкод на дорозі типу ям і горбів. Цей варіант буде не такий болісний для підвіски. Втім, для автомобілів з низьким кліренсом цей спосіб навряд чи допоможе.
Деякі вважають за краще переїжджати «поліцейський» попередньо знизивши швидкість до мінімуму на «нейтралці». Тим часом, уникнути перевантаження підвіски автомобіля, регулярно використовуючи цей метод, не вдасться.

Автораборка Пегас-Авто, Украина, Винница, Стрижавка.
Call Now Button